Ako vybrať meno

Deti – ako vybrať meno pre dieťa
Pokiaľ čakáte potomka, je to veľmi radostná správa. Teší sa s vami rodina a vy ste naozaj nadšení. Napokon budete mať to, po čom ste vždy túžili. Krásne, vyvoňané, bezbranné bábätko, ktoré vás bude milovať bezhraničnou láskou. Ale ako vám rastie bruško viac a viac, je na čase pomaličky polehúčku začať vyberať meno pre vaše nádherné dieťatko. Kto vie, ako ho pomenujete. A ak máte partnera, výber mena pre vaše dieťatko sa môže ešte viac skomplikovať, keď partner nesúhlasí s vašim výberom (kandidátom) mena pre dieťa alebo vy naopak nesúhlasíte s jeho. Preto sme si pre vás pripravili poučný článok, ktorý by vám určite mohol pomôcť vybrať meno pre dieťa a to aj napriek tomu, že je to také zložité.

dieta

1. Rodinná tradícia
Ak ste vychovávaní v rodinnej tradícii, že dieťa sa bude volať tak a tak, tak je to skoro jasné. Určite aj vy budete chcieť potomka pomenovať po vašich rodičoch, alebo predkoch. A takto je to v poriadku, keď s tým súhlasíte a chcete to tak vy.
2. Obľúbené mená / cudzojazyčné
Môžete sa inšpirovať na internete. Na internete je totiž plno nádherných mien, ktoré veľa bábätiek nemá a pritom sú také nádherné. Zvoliť teda nemusíte vyložene české meno, ale môže to byť aj cudzojazyčné. Anglické, nemecké… alebo napríklad švédske..?!! Je to na vás.

dieta

3. Nechajte sa inšpirovať okolím
Pokiaľ neviete, aké meno zvoliť, skúste sa porozhliadnuť po okolí, aké mená bábätka majú a skúste nejaké z nich vybrať. Podľa mňa sa vám aspoň pár mien zapáči.
4. Keď sa partnerovi nepáči váš výber mena
Ak ste dlho s partnerom šťastní, ale navzájom sa vám nepáči vaše vybrané meno, skúste urobiť kompromis – vyberte meno, ktoré sa bude páčiť obom. Určite sa nakoniec dohodnete a budete radi, že ste vybrali práve toto nádherné výnimočné meno, ktoré si zamilujete.