Zariaďte sa po svojom

Vždy som mala pocit, že všetko sa dá zariadiť inak, ako to robia ľudia bežne. Neviem prečo, ale naozaj som si myslela, že všetko sa stále robí príliš tradične a príliš… komunisticky? Neviem, predsa len, žijeme už niekde úplne inde, tak prečo by sme sa nemohli začať starať aj o niečo iné? Človek by si myslel, že žijeme vo svete, kedy ideme neustále dozadu a nie dopredu. Preto som bola presvedčená o tom, že veci sa dajú stále riešiť aj inak. Moji rodičia boli napríklad presvedčení o tom, že keď sa s manželom sťahujeme do domu, musíme urobiť všetko preto, aby sme zamestnali hlavne našu rodinu a známych.

zábradlí nerez

DÔVERUJTE HLAVNE EXPERTOM
Mysleli si, že dať prácu rodine je to najdôležitejšie a že nič nie je lepšie, ako zamestnať môjho bratanca, ktorý raz pomáhal niekomu na stavbe. Neviem, čo robil. Možno len podával tehly. Ale v každom m prípade, šetrili sme si na prerábku domu celé roky, takže som chcela, aby nám ho spravili a aj zariadili ľudia, ktorí sa do takýchto vecí rozumejú. Moja mama a aj otec však boli urazení do krvi. Predsa nebudem dávať robotu cudzím ľuďom, keď ju môžem dať susedovi, no nie? Nerozumeli tomu, že ja som chcela mať všetko tip-top.

ceník

POTRPÍM SI NA PRESNOSŤ
Chcela som, aby bolo všetko zariadené podľa mojich predstáv a nie podľa toho, ako si zrazu niekto zmyslí. A nič proti mojim bratancom a známym, ale vedia akurát tak zalepiť jednu kachličku a vypiť fľašu vodky. Chcela som mať všetko po svojom. Chcela som mať niečo moderné a niečo tradičné. Keď ma mama videla, ako pozerám nerezové zábradlie cenník, skoro ju porazilo. Prečo vraj pozerám také divné veci. Nerozumela tomu, že je to moderné a ani tomu, že sa mi to páči. Drevené by vraj bolo najlepšie. Určite aj na schody a aj na balkón. Niekedy si želám, aby sa mi konečne prestali do všetkého montovať. Viem však, že to je len zbožné prianie.