Elektrické kolobežky sú praktické

V dnešnej dobe už existuje moderné a praktické riešenie, ako sa dá zrýchliť a zjednodušiť váš pohyb v meste. S tým, že sa vyhnete dopravnej zápche a takisto sa v podstate vôbec nenachodíte a nespotíte. Tieto možnosti vám prináša elektrická kolobežka. Jej ovládanie je jednoduché a ochvíľu si na neho zvykne každý. Preprava z bodu A do bodu B prebieha veľmi prakticky a bez výraznejších problémov. Ďalšou podstatnou výhodou je kompaktnosť kolobežky- má skladaciu konštrukciu a ľahko ju preto zložíte a so sebou vezmete kam bude potreba. Opíšme si celkom reálnu situáciu.

Muž na kolobežke

Na vlak alebo autobus sa po meste odveziete na kolobežke, pri nástupe ju zložíte. A keď vystúpite na druhej zastávke, pričom sa budete ponáhľať mestom do práce, jednoducho na kolobežku opäť nastúpite a odveziete sa tam. Bez toho, aby ste museli šprintovať, zadýchať sa a prepotiť svoj obľúbený oblek. 

Na rozdiel od prepravy autom je táto možnosť kompaktnejšia. Vyhnete sa tiež dopravným zápcham či iným problémom cestnej premávky. S elektrickou kolobežkou prejdete kratšiu, ale aj dlhšiu vzdialenosť, pričom sa nadýchate čerstvého vzduchu. A je to zas samozrejme o dosť rýchlejšie, než chodiť pravidelne peši.

Zaparkované kolobežky

Pod elektrickou kolobežkou si vlastne môžete predstaviť vzhľadovo klasickú kolobežku, no s tým rozdielom, že je funkčne poháňaná elektromotorom. Z tohto efektívneho dôvodu tak už v súčasnosti kolobežky nie sú doménou detí, ale skôr spoľahlivým a praktickým mestským prostriedkom pre dospelých, ktorí ich využívajú napríklad na rýchlejšiu prepravu do práce. Stačí mať zapnutý elektromotor, odraziť sa a následne idete niekoľko kilometrov.

Elektrická kolobežka má svoju dobíjaciu batériu. Ak sa vám počas cesty vybije, nie je to koniec cesty. Ďalej sa na nej dokážete klasicky odrážať, prípadne ju zložiť a odniesť v ruke. Najčastejšie sa stretávame s elektrokolobežkami určenými primárne na jazdu mestom – po hladkom povrchu, ale stále viac sa v ponuke stretávame aj s modelmi do (jemného) terénu. Tie sú teda vhodné napríklad aj na prechádzku okolo jazera.