Kedy nastal čas kúpiť si nový mobil?

Mobil respektíve smartphone je v súčasnosti našou neodmysliteľnou súčasťou, ktorú nosíme stále pri sebe. Okrem volania nám však ponúka aj iné možnosti- fotenie a prezeranie fotiek, prezeranie internetu, aplikácie, hry, prácu s mutlimédiami,… Preto ak prestane spĺňať tieto funkcie, začne byť spomalený a pokazený, je treba to vyriešiť. Kedy je ten správny čas vymeniť starý telefón za nový?

Žena s mobilom

Batéria už dlho nevydrží:
To je zásadný problém, nakoľko na svoj smartphone by sme sa mali hocikedy spoľahnúť. Ak sa však zakaždým po pár hodinách vybije, zrejme už nadišiel jeho čas. Každá batéria v mobile počase slabne a tomuto faktu napomáha aj pravidelné a neúsporné používanie smartphonu. Pokles výkonnosti batérie je cítiť cca po 3 rokoch. Vtedy jej výkon klesne na asi 70 %. Po ďalších rokoch je batéria logicky ešte slabšia a vybíja sa rýchlejšie. Zmierniť spotrebu sa dá napríklad znížením jasu, vypnutím wi -fi pripojenia či odinštalovaním niektorých aplikácií, ktoré pracujú v pozadí. Ak ale ani to nepomôže alebo sa nechcete takto obmedzovať, nastal čas na nový mobil.

Fotenie na mobile

Aplikácie sa spúšťajú pomaly:
Každých pár rokov pribúdajú modely s výkonnejšími parametrami a ak bol váš smartphone pred povedzme piatimi rokmi celkom kvalitný, dnes zisťujete, že na trhu sú už oveľa výkonnejšie typy. Mobil je už možno zaplnený a preťažený, všimnete si, že sa dlho zapína a aplikácie sa spúšťajú pomaly, prípadne aj zasekávajú. Vhodné bude investovať do mobilu s výkonnejším procesorom (podľa počtu jadier a frekvencie) a do väčšej operačnej pamäte RAM, ktorá by dnes už mala dosahovať aspoň 4GB.

Fotografie už nie sú také kvalitné:
Možno máte rozbitý alebo puknutý fotoaparát, alebo je to proste opäť spôsobené tým, že fotoaparát v mobile, ktorý je starý cca 5 rokov alebo viac, už v dnešnej dobe nie je nič moc. Ak si zakladáte na fotení, venujte pri kúpe nového smartphonu pozornosť tomu, aký kvalitný má fotoaparát a koľko má pixelov.