Všestranné využitie matcha čaj GOURMET

Lahodná a prenikavá chuť, špecifická vôňa, zelenkastá farba a nesmierne originálny spôsob prípravy – to je matcha čaj, ktorý dokážete pripraviť prostredníctvom tradičnej bambusovej metličky. Ide o čisto organický produkt. U nás je v ponuke ako BIO MATCHA čaj GOURMET – Culinary Quality, kde za objem 100g zaplatíte len 26,90 eur. Matcha prášok môžete pridať aj do nápojov a jedál na zjemnenie či naopak zvýraznenie chuti a na vytvorenie jedinečných miešaných nápojov či zaujímavých jedál. Je skvelým dochutením vašich predjedál, hlavných jedál či dokonca dezertov a pečiva.

matcha čaj príprava

Zvlášť horkastá chuť matcha čaju je v kombinácii so sladkou chuťou zaujímavá, a preto sa často využíva napríklad pri príprave kávových nápojov, napríklad latte ci cappuccino. Horkastá chuť dokáže oživiť každé jedlo. Matcha je pôvodom z Japonska na základe špecifickej receptúry, pri ktorej sa vlastnoručne zbierajú čajové lístky, následne podliehajúce kontrole, aby bol nápoj hygienicky nezávadný. Mletie čajových lístkov prebieha na tradičných žulových kameňoch, čím sa dosahuje špecifická chuť matcha čaju. Naše pestovanie – na vulkanickej pôde bohatej na živiny – je ekologicky nezávadné a šetrné k životnému prostrediu. Pestovanie je certifikované a podlieha prísnej kontrole. Zabezpečujeme tiež dvojúrovňové zatienenie čajových kríkov pred zberom. Skladovanie sa odporúča v pôvodnom obale v chladničke či mrazničke, ale už raz rozmrazený čaj sa neodporúča zamraziť. Vyvarujte sa vlhkému, teplému priestoru či rôznym pachom. Najvhodnejšie podmienky na skladovanie sú na suchom a tmavom mieste. 100g balenie sa dávkuje v 2.gramových dávkach.

matcha čaj príprava

Ako matcha prispieva vášmu zdraviu?

pravidelným pitím si pomôžete k vytvoreniu správnych návykov a následne aj zdravého životného štýlu

podporuje imunitný systém

je zdrojom vitamínov a minerálnych látok

zdravšia verzia populárnych kávových nápojov

prechádza vzniku srdcovo-cievnych ochorení

umožňuje lepšie sa koncentrovať, podporuje pamäť

navodzuje pocit pokoja a dobrej nálady

Rozhodne sa oplatí túto jedinečnú chuť vyskúšať. Pre viac informácií a možnostiach dodania sa informujte na uvedenej stránke.