Vysoké vstupné náklady vyváži kvalita a dlhá životnosť

Posledné roky sú poznačené zvýšeným záujmom o inštaláciu hliníkových okien na bytové a rodinné domy, administratívne, športové, vlastne všetky objekty novodobej výstavby, ale aj pri rekonštrukciách sa vynikajúce vlastnosti hliníka dajú perfektne využiť. Výmena starých drevených okien za hliníkové nie je náročná, ale je finančne na vyššej úrovni ako pri plastových oknách.

Veľké sklenené plochy nie sú problém

Konštrukcie okien sa rokmi menia, v súčasnosti investori preferujú rozmerné okná s ťažkým trojitým zasklením, a to zvládnu zatiaľ iba hliníkové rámy. Okrem toho je veľmi variabilný v možnostiach povrchovej úpravy, ktorej doladenie s exteriérom či interiérom docielime naozaj jednoducho. Hliníkové okná sú konštruované na viaceré funkcie, odolnosť proti požiarom či vlámaniu, dymotesnosť, spomínaný dizajn a či požadované hodnoty tepelnej izolácie.

Pri rozhodovaní nad výberom niektorého zo systémov hliníkových konštrukcií vám môžu pomôcť ponuky dvoch známych spoločností: ALUPROF a SCHÜCO. Produkty a realizácie oboch spomínaných firiem ponúkajú hliníkové okná cenník komfortné riešenia, kvalitné a bezpečné, s energetickou úspornosťou a najvyššou spoľahlivosťou. Hliníkové okná oboch spoločností sa už nachádzajú na stavbách celého sveta, milióny realizácií dokazujú, že tieto systémy sú vhodné do akéhokoľvek prostredia.

Systém MB-104 Passive je dôkazom toho, že je možné vytvoriť najlepšie tepelne izolovanú konštrukciu, vhodnú na pasívnu výstavbu, okná sú certifikované v renomovaných inštitúciách, kde sa vykonávajú aj skúšky použitého skla, môžu osadiť do interiéru, na balkóny, do stien či fasád, teda všade tam, kde sa vyžaduje najvyššia kvalita a protipožiarna odolnosť konštrukcií.

Fasáda výškovej budovy

Stavby sú vždy finančne zaťažujúce, hliníkové okná patria medzi drahšie položky, ale je to pochopiteľné, keďže hovoríme o produktoch z materiálu, ktorý vydrží dlhé roky, je po celý čas životnosti funkčný a pritom na jeho údržbu nemusíte míňať už žiadne ďalšie peniaze, stačí iba umývanie a leštenie povrchu. Pri nákladoch na novostavby je cena hliníkových okien primeraná.