Dvere zo skla majú aj praktický význam

Otázkami dispozičných riešení sa musíme zaoberať v čase stavebných úprav bytu či domu, keď je potrebné vyriešiť priestorové rozmiestnenie, a tiež dizajn jednotlivých nových prvkov, ktoré budú nový interiér tvoriť. Rekonštrukcie sa môžu dotýkať celého priestoru alebo iba niektorých jeho častí, pri ktorej sa vymieňajú napríklad okná a dvere.

Vzdušnosť priestoru zaistí sklo

Obytné priestory musia spĺňať požiadavky na presvetlenie počas dňa, ktoré musí zabezpečiť prenikajúce denné svetlo dovnútra, ale nie každá dispozícia to umožňuje, v tom prípade si môžeme pomôcť aj voľbou správnych materiálov. Svetlu dovolí šíriť sa napríklad sklo, takže ak sa trápime s tmavým kútom či celou miestnosťou, jednou z alternatív je použiť sklenene dvere namiesto pevných nepriehľadných materiálov práve sklo. Dvere sú skvelou možnosťou ako spojiť dve funkcie do jednej: uzatvoria miestnosť a zároveň umožnia voľné šírenie svetla smerom dnu. Takto ju aj opticky zväčšíte.

Rozhodnutie nahradiť klasické drevené dvere sklenenými je skvelé, podľa priestorových možností to môžu byť krídla otváravé alebo posuvné, z kaleného bezpečnostného skla hr. 8 mm a v čírej alebo inak upravenej verzii. Najviac svetla sa cez ne dostane v základnej priesvitnej alternatíve skla, ale veľa svetla neuberie ani pieskovaná verzia, ak však uprednostňujete originálny dizajn, tak si objednajte sklo matné, s potlačou grafických vzorov alebo v niektorej z palety farieb.

Nechajte svetlo preniknúť dovnútra

Osadenie dverí však treba riešiť ešte predtým, než budete strop obkladať podhľadom, aby bolo ich uchytenie jednoduchšie a bez následných komplikácií. Stavebné úpravy prenechajte profesionálom, iba tak zaručíte správnu funkčnosť dverí, pretože pri posuvnej verzii treba ukotviť koľajničky pre posun krídel, zaistiť ich plynulý pohyb a pre otváravé krídla zasa dostatočný priestor na otváranie. Interiér po rekonštrukcii s dvernými krídlami zo skla okamžite získa celkom inú atmosféru a vy spojíte dve funkcie jedného prvku: funkčnosť a dizajn.