Zabudnite na problémy s nechtami a chodidlami

Prichádza leto a s ním aj obľúbené sandálky či šľapky. Problémom môže byť ale pri ukazovaní nôh práve nechtová mykóza. Je to nepríjemná komplikácia.

Mykóza je bežná

Mykóza alebo inak povedané pleseň. nepríjemná zdravotná komplikácia, ktorá väčšinou potrebuje zdĺhavejšiu liečbu. Mykózy vznikajú v teplom a vlhkom prostredí. Väčšinou je to vďaka nepriedušnej obuvi, v ktorej noha nedýcha napriek tomu, že sa potí. Teplo v kombinácii s vlhkom poskytuje ideálnu pôdu pre baktérie, ktoré sa rýchlo množia. Výsledkom je zmena farby nechtov, kože a jej vrásnenie. Ako by toho nebolo málo pridáva sa špecifický zápach. U lekára môžete mykózu vyriešiť antibiotikami alebo rôznymi odporučenými drahými masťami z lekárne. Tie však nezaručujú rýchly ani 100% účinok. A tak teda bádame a hľadáme riešenia z tejto zamotanej situácie.

riešenie problémov s mykózou Vás nemusí stáť veľké peniaze

Zaručený recept na úspech

Ak ste spozorovali zmeny farby nechtov, kože alebo zvýšenú mieru zápachu – nezúfajte. Čím skôr sa vám podarí identifikovať začínajúcu mykózu, tým vyššia je šanca, že sa jej zbavíte pohodlne doma a bez použitia liekov z vedľajšími účinkami. Nie nadarmo sa hovorí aby každá dobrá gazdinka mala doma sódu bikarbónu. Práve ona je vašou hlavnou zbraňou pri boji s mykózou. Sóda bikarbona na mykózu je ideálnym riešením. Na prípravu budete potrebovať iba jablčný ocot a sóda bikarbónu. V prípade, že nemáte jablčný ocot je možné použiť aj ten klasický. Hlavné je, aby sa vám podarilo zohnať ocot s usadeninou na spodku fľaše. Značí to o vysokom pomere účinných látok. Spojením vody, octu a sóda bikarbóny totiž vytvárame roztok. Mikroorganizmy zapríčiňujúce pleseň nedokážu stráviť Ph, ktoré tento roztok vytvára.

k letu patria jemné šaty a krásne topánky

Pripravte si teda lavór s vlažnou vodou do ktorej dáte cca 2dcl octu. Nohy nechajte ponorené desať minúť. Po osušení si nohy opäť namočte. Tentokrát do vody zmiešanej s 5 polievkovými lyžicami sóda bikarbóny. Rovnako počkáte zhruba desať minút a nohy osušíte. Nezabudnite si vždy pripraviť čistú vodu – octovú vodu so sóda bikarbóno nezmiešavame. Po pár dňoch uvidíte výsledky a zaručene budete nielen prekvapený ale aj spokojný.